© 2017 by PARRY'S GYMNASTICS. Proudly created with Wix.com

2019 USAIGC/IAIGC Gold and Silver World Team Champions

We also offer classes at after-school programs at Split Rock Elementary school.

We have 2 conveniently placed gyms in Baldwinsville and Hamilton
 
 

2019 Season:

4 World Champions-

Gold:

Zoey Komuda- Uneven Bars World Champion

Miranda LaRobardiere- Vault World Champion

 

Silver:

Mikenna Komuda- All-Around World Champion, Vault World Champion

 

 

 

 22 Top 10 Medalists-

Gold:

Camryn Chaffee- 7th Bars

Zoey Komuda- 3rd AA, 4th Beam, 5th Vault

Miranda LaRobardiere - 2nd AA, 2nd Bars, 7th Floor

 

Silver:

Kaye Lawton- 4th Floor, 4th Beam, 7th AA

Mikenna Komuda - 2nd Floor, 2nd Vault, 4th Bars

Victoria Zhuravlev- 8th AA, 2nd Beam, 5th Floor, 9th Bars

Kamryn Roher- 8th AA, 7th Beam, 6th Vault

Copper 2: 

Chelsey Prince- 6th Vault, 10th Bars

 

8 Worlds Qualifiers-

Gold:

Camryn Chaffee

Zoey Komuda

Miranda LaRobardiere

 

Silver:

Kaye Lawton

Mikenna Komuda​

Victoria Zhuravlev

Kamryn Roher

Copper 2: 

Chelsey Prince

8 State Champions-

Copper 2: 

Chelsey Prince- Vault

Makenzie Conte-Vault

Silver:

Mikenna Komuda-Vault and Bars

Gold:

Miranda LaRobardiere- Vault, Bars, All-Around

Zoey Komuda- Beam

 17 State Silver and Bronze Medalists-

Copper 2: 

Chelsey Prince- AA (3rd)

Makenzie Conte- Bars (2nd), Beam (2nd), Floor (2nd), AA (2nd)

Ciara Brezee- Vault (3rd), Floor (3rd)

Madeline Marshall- Vault (2nd)

Silver:

Mikenna Komuda- Floor (2nd), Beam (2nd), AA (2nd)

Kaye Lawton- Bars (2nd)

Gold:

Miranda LaRobardiere- Beam (2nd)

Zoey Komuda- Floor (2nd), Bars (2nd), AA (2nd)

Camryn Chaffee- Bars (3rd)

 

 

Gold:

Camryn Chaffee

Zoey Komuda

Miranda LaRobardiere

 

Silver:

Kaye Lawton

Mikenna Komuda​

Victoria Zhuravlev

Kamryn Roher

Cayna Mangine

Gwen Davis

Tawny Day​

Copper 2:

Marlee Villa

Chelsey Prince

Madeline Marshall

Ciara Brezee

Gia Bellso

Makenzie Conte

Alivya Packer

17 State Qualifiers-

2018 Season:

4 World Champions-

Gold:

Zoey Komuda- All-Around World Champion

 

Silver:

Mikenna Komuda- All-Around, Vault, and Beam World Champion

 

 

 

 15 Top 10 Medalists-

Gold:

Camryn Chaffee- 5th Bars, 9th All-Around

Zoey Komuda- 2nd Bars, 5th Beam

Miranda LaRobardiere - 4th Vault, Bars, and All-Around, 5th Beam

 

Silver:

Kaye Lawton- 4th Floor

Mikenna Komuda - 2nd Bars, Floor

Victoria Zhuravlev- 5th Vault, 8th Beam, 10th Bars

Kamryn Roher- 10th Beam

 

 

7 Worlds Qualifiers-

Gold:

Camryn Chaffee

Zoey Komuda

Miranda LaRobardiere

Kamryn Roher (FX)

 

Silver:

Kaye Lawton

Mikenna Komuda​

Victoria Zhuravlev

Kamryn Roher

7 State Champions-

Copper 2: 

Chelsey Prince- Vault

Silver:

Victoria Zhuravlev- Vault, Bars, All-Around

Gold:

Miranda LaRobardiere- Beam, All-Around

Zoey Komuda- Bars 

 8 State Silver and Bronze Medalists-

Silver:

Mikenna Komuda- Bars (3rd), Beam (2nd)

Victoria Zhuravlev-Beam (3rd)

Kamryn Roher- Beam (2nd)

Gold:

Miranda LaRobardiere- Bars (2nd)

Zoey Komuda- Floor (3rd), All-Around (3rd)

Camryn Chaffee- Beam (3rd)

 

 

15 State Qualifiers-

Gold:

Camryn Chaffee

Zoey Komuda

Miranda LaRobardiere

Kamryn Roher (FX)

Kaye Lawton (FX)

Mikenna Komuda (BB, VT)

 

Silver:

Kaye Lawton

Mikenna Komuda​

Victoria Zhuravlev

Kamryn Roher

Brianna Grosso

Silver Cont:

Cayna Mangine

Amara Eiholzer

Tawny Day​

Sarah Payne

Copper 2:

Marlee Villa

Chelsey Prince

Madeline Marshall

2017 Season:

9 State Champions-

Copper 1: 

Brianna Grosso- Vault

Bronze:

Autumn Hames-Beam, All-Around

Silver:

Victoria Zhuravlev- Vault

Platinum:

Mikayla Clark- Vault, Bars, Beam, Floor, All-Around

 

 9 State Silver and Bronze Medalists-

Copper 1: 

Rhiannon Murray- Vault (3rd)

Bronze:

Sarah Payne-Vault (3rd)

Amara Eiholzer- Bars (2nd)

Silver:

Mikenna Komuda-Vault (3rd)

Victoria Zhuravlev-Bars (2nd), Beam (2nd), Floor (3rd), All-Around (2nd)

Gold:

Miranda LaRobardiere- Vault (2nd)

 

 

23 State Qualifiers-

2016 Season:

Platinum:

Mikayla Clark

Gold:

Camryn Chaffee

Zoey Komuda

Miranda LaRobardiere

Silver:

Kaye Lawton

Mikenna Komuda

Hope Adigun

Victoria Zhuravlev

Kamryn Roher

Bronze:

Cayna Mangine

Amara Eiholzer

Mattison Krol

Remy Cleland

Tawny Day

Gillian Safavizedeh

Autumn Hames

Sarah Payne

Copper 1:

Larissa VonBank

Marlee Villa

Rhiannon Murray

Mara Wasuck

Averi Sellen

Elizabeth Markusz

1 World Champion-

1st Vault at 2016 USAIGC/IAIGC World Championships: Miranda LaRobardiere

15 Worlds Qualifiers-

Silver:

Camryn Chaffee

Miranda LaRobardiere

Zoey Komuda 

Lauren McIlroy

Maria Costello

Kaye Lawton

Mikenna Komuda

Victoria Zhuravlev

Hope Adigun

Kamryn Roher

Bronze:

Remy Cleland

Mattison Krol

Cayna Mangine

Sarah Payne

Jordan Whinton

6 State Champions-

Copper 1: 

1st Bars- Grace Griffin

Silver:

1st Vault- Zoey Komuda

1st Bars- Miranda LaRobardiere

1st Beam- Zoey Komuda

1st Floor- Miranda LaRobardiere

1st AA- Miranda LaRobardiere

 22 State Silver and Bronze Medalists-

Copper 1: 

Rhiannon Murray- Vault (3rd)

Bronze:

Remy Cleland- Floor (3rd)

Amara Eiholzer- Bars (2nd)

Cayna Mangine- Vault (2nd), All-Around (3rd)

Sarah Payne- Vault (2nd), Bars (3rd), Beam (2nd), Floor (3rd), All-Around (2nd)

Gillian Safavizadeh- Vault (3rd), Bars (3rd), Beam (2nd), All-Around (2nd)

Grace Griffin- Vault (2nd)

Silver:

Miranda LaRobardiere-Vault (3rd)

Zoey Komuda- Bars (2nd), All-Around (2nd)

Lauren McIlroy- Vault (2nd), Floor (2nd), All-Around (3rd)

Camryn Chaffee- Beam (3rd)

Copper 1:
2017 States: 
6th Place Team
2016 States: 
4th Place Team
 
Bronze:
2017 States: 
8th Place Team
2017 Crystal Springs:
2nd Place Team
2016 States:
8th Place Team
2015 States:
8th Place Team
Silver:
2019 USAIGC World Championships: 
1st Place Team 
2019 States: 
6th Place Team
2019 Crystal Springs: 
6th Place Team
2019 Slide into Winter: 
1st Place Team
2018 USAIGC World Championships: 
2nd Place Team
2018 States: 
5th Place Team
2018 MJ Callard: 
2nd Place Team
2018 Split Rock:  
8th Place Team
2018 Crystal Springs: 
7th Place Team
2018 Slide into Winter: 
1st Place Team
2017 States: 
4th Place Team
2017 Hawaiian Cup: 
1st Place Team
2017 Crystal Springs:
1st Place Team
2016 States:
2nd Place Team
2016 Pajama Rama:
1st Place Team
2015 States:
2nd Place Team
Copper 2:
2019 States: 
5th Place Team
2019 Crystal Springs: 
3rd Place Team
2019 Slide into Winter: 
1st Place Team
2018 States: 
9th Place Team
2018 Slide into Winter: 
2nd Place Team
 
Gold:
2019 USAIGC World Championships: 
1st Place Team
2019 States: 
2nd Place Team
2019 Slide into Winter: 
1st Place Team
2018 States: 
4th Place Team
2018 MJ Callard: 
1st Place Team
2018 Split Rock:  
6th Place Team
2018 Crystal Springs: 
4th Place Team
2018 Slide into Winter: 
1st Place Team
2017 Sates: 
3rd Place Team
2017 Crystal Springs:
6th Place Team

MEET RESULTS: